Szukasz mieszkania? Olkusz to idealne miejsce do życia!

Od wielu lat Olkusz jest postrzegany jako miasto rozwijające się, z nowoczesną infrastrukturą drogową, rekreacyjną, sportową i edukacyjną. W tym mieście ma swoją siedzibę wiele firm, w których zatrudnienie znajdują mieszkańcy okolicy. Bliskość Krakowa i Katowic sprawia, że na mieszkanie w Olkuszu decydują się również ci, którzy pracują w tych dwóch aglomeracjach.

Kupno mieszkania w Olkuszu jest bardzo dobrą inwestycją w przyszłość – Twoją i Twoich dzieci. W mieście znajduje się wiele placówek oświatowych na bardzo wysokim poziomie – żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, liceów i szkół technicznych. Na uwagę zasługuje również szeroka oferta czasu wolnego, przygotowywana przez liczne instytucje kultury, stowarzyszenia sportowe i artystyczne.

Doskonała lokalizacja osiedla Zacisze Biema w Olkuszu sprawia, że do każdego z tych miejsc dotrzesz w krótkim czasie, kiedy tylko potrzebujesz.

Znajdujący się między dwiema aglomeracjami – śląską i krakowską – Olkusz jest miastem, które tysiące ludzi wybrało na miejsce swojego życia. Dlaczego mieszkania w Olkuszu cieszą się taką popularnością?

Olkusz to malownicze miasteczko na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w którym historia splata się z nowoczesnością. To właśnie z Olkusza pochodzi dwójka wielkich astronomów – Marcin Biem i Marcin Bylic. Setki lat temu spoglądali w gwiazdy, by przewidzieć przyszłość. Ty nie musisz tego robić, a twoja przyszłość to mieszkanie z Zaciszu Biema.

Nazywany Srebrnym Miastem Olkusz jest kolebką polskiego górnictwa – srebra, cynku i ołowiu. I chociaż ten etap historii miasta przeszedł już do przeszłości, to na zabytkowym starym mieście oraz w regionie Olkusza można znaleźć wiele śladów tej wspaniałej historii.